Atatürk diyor ki :

"Benim yaptığım işler,biri ötekine bağlı gerekli olan işlerdir. Fakat,bana yaptıklarımdan değil,
Yapacaklarımdan söz edin.."

Türkiye'den Olaylar

13 Kasım 1918 - Düşman filoları İstanbul'da

Mondros Ateşkes Antlaşmasından 16 gün sonra (13 Kasım 1918 günü) galip devletler, antlaşma şartlarına göre Türkiye'yi işgale başlamışlardır. İşgal hareketini ilk başlatan devlet İngiltere olmuştur.

Devamını oku...

Dünya'dan Olaylar

23 Haziran 1933 - Almanya tek partili devlet olma yolunda

Almanya, tek partili bir devlet olmanın eşiğinde. Bütün muhalefet partilerini yasaklayan Hitler, en son Sosyal Demokratlar'ı da Alman parlamentosu'ndan (Reichstag) attı. Milliyetçi Parti, Naziler'e dahil edilirken, geriye kalan birkaç Nazi olmayan milletvekili de emirlere uymak orunda kaldı.

Devamını oku...

Konular

1911 Yılında Büyük Devletlerin Nufusları

1911 Yılında Büyük Devletlerin Nufusları ;

Devamını oku...

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Hiro Hito, atalarının yazılı kayıtlardan önce işgal ettiğini söylediği Japonya'da taç giydi. İmparatorluk tahtına çıkar çıkmaz yaptığı açıklamada Hiro Hito, "Yöneticiler ve halk arasındaki manevi birliğin korunması, Japon karakterinin özüdür." şeklinde konuştu.

Muhteşem bir törende konuşan İmparator, "sevgili halkının" maddi ve manevi çıkarları için çalışacağına dair söz verdi. Hiro Hito, bundan 7 yıl önce 20 yaşındayken veliaht ilan edilmiş ve yönetimi hasta babasından devralıp resmen devlet başkanı olmuştu.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

En Son Yorumlar

Ziyaretçi Sayısı

1343410
BugünBugün657
DünDün1462
Bu HaftaBu Hafta5475
Bu AyBu Ay29435